Mokalsar (MKSR) Railway Station Time Table


  • Station Code: MKSR
114806  BME YPR AC EXPFri
00:44
Arr
Arrival
00:47
Dep
Departure
3 Min
Halt
Mail Express
 
214805  YPR BME AC EXPWed
01:16
Arr
Arrival
01:19
Dep
Departure
3 Min
Halt
Mail Express
 
314804  SBIB JSM SF EXPDaily
04:46
Arr
Arrival
04:49
Dep
Departure
3 Min
Halt
Mail Express
 
412490  DDR BKN EXPMon Thu
05:17
Arr
Arrival
05:20
Dep
Departure
3 Min
Halt
Superfast Express
 
520484  DDR BGKT EXPWed Sat
05:17
Arr
Arrival
05:20
Dep
Departure
3 Min
Halt
Superfast Express
 
604714  BDTS BKN WINTER SPL EXPSat
06:10
Arr
Arrival
06:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
704841  JU BLDI PAS SPLDaily
08:47
Arr
Arrival
08:50
Dep
Departure
3 Min
Halt
Passenger Special
 
814894  PNU JU MEXDaily
09:31
Arr
Arrival
09:34
Dep
Departure
3 Min
Halt
Mail Express
 
909037  BDTS BME SPLSat
09:52
Arr
Arrival
09:55
Dep
Departure
3 Min
Halt
Train on Demand
 
1014820  SBIB JU EXPDaily
12:28
Arr
Arrival
12:31
Dep
Departure
3 Min
Halt
Superfast Express
 
1114819  JU SBIB EXPDaily
13:34
Arr
Arrival
13:37
Dep
Departure
3 Min
Halt
Superfast Express
 
1204842  BLDI JU PAS SPLDaily
18:16
Arr
Arrival
18:19
Dep
Departure
3 Min
Halt
Passenger Special
 
1314893  JU PNU EXPDaily
20:30
Arr
Arrival
20:33
Dep
Departure
3 Min
Halt
Mail Express
 
1412489  BKN DDR EXPTue Sat
21:14
Arr
Arrival
21:17
Dep
Departure
3 Min
Halt
Superfast Express
 
1520483  BGKT DDR EXPMon Thu
21:14
Arr
Arrival
21:17
Dep
Departure
3 Min
Halt
Superfast Express
 
1604713  BKN BDTS WINTER SPL EXPThu
21:52
Arr
Arrival
21:54
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1714803  JSM SBIB SF EXPDaily
22:34
Arr
Arrival
22:37
Dep
Departure
3 Min
Halt
Mail Express
 
1809038  BME BDTS SPLSat
23:47
Arr
Arrival
23:50
Dep
Departure
3 Min
Halt
Train on Demand