Mukundwadi Halt (MKDD) Railway Station Time Table


  • Station Code: MKDD
107777  NED MMRDaily
00:34
Arr
Arrival
00:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
207491  J NSLMon Tue Thu
06:33
Arr
Arrival
06:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
307493  J NSLWed Fri
06:33
Arr
Arrival
06:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
417662  RGO KCG EXPDaily
07:09
Arr
Arrival
07:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
511410  NZB PUNE DMUDaily
07:24
Arr
Arrival
07:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
607778  MMR NEDDaily
08:44
Arr
Arrival
08:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
717688  DAB MMR MARATHWADA EXPDaily
09:29
Arr
Arrival
09:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
817649  HYB AWBDaily
12:29
Arr
Arrival
12:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
907497  J NSLSun
15:29
Arr
Arrival
15:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1017650  AWB HYB PASSDaily
16:20
Arr
Arrival
16:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1117661  KCG RGO EXPDaily
17:34
Arr
Arrival
17:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1217687  MMR DAB EXPDaily
17:59
Arr
Arrival
18:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1307492  NAGARSOLE JMon Tue Thu
19:34
Arr
Arrival
19:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1407494  NSL JWed Fri Sun
19:34
Arr
Arrival
19:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special