New Balrampur Halt (NBPH) Railway Station Time Table


  • Station Code: NBPH
103144  LGL RHA MEMU PGR SPLDaily
04:30
Arr
Arrival
04:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
203171  SDAH LGL PASS SPLDaily
08:00
Arr
Arrival
08:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
303184  LGL SDAH PASS SPLDaily
08:28
Arr
Arrival
08:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
403143  RHA LGL MEMU PGR SPLDaily
08:56
Arr
Arrival
08:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
503194  LGL KOAA MEMU PGR SPLDaily
09:29
Arr
Arrival
09:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
603190  LGL SDAH PGR SPLDaily
10:26
Arr
Arrival
10:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
731773  RHA LGL PASSDaily
11:25
Arr
Arrival
11:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
831770  LGL RHA EMU PGRDaily
13:10
Arr
Arrival
13:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
931774  LGL RHA LOCALDaily
14:55
Arr
Arrival
14:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1031769  RHA LGL EMU PASSDaily
15:12
Arr
Arrival
15:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1103193  KOAA LGL MEMU PGR SPLDaily
17:51
Arr
Arrival
17:52
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1231864  LGL KNJ EMU PASSENGERDaily
18:05
Arr
Arrival
18:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1331771  RHA LGL EMU PASSDaily
19:05
Arr
Arrival
19:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1431772  LGL RHA EMU PGRDaily
20:41
Arr
Arrival
20:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1503197  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
23:52
Arr
Arrival
23:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special