Okhla (OKA) Railway Station Time Table


  • Station Code: OKA
100638  OKA SMVB JPP PCETWed
Starting Station
Arr
Arrival
23:15
Dep
Departure


Parcel Express
 
200637  SMVB OKA JPP PCETWed
00:10
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Parcel Express
 
304440  NDLS PWL MEX SPLDaily
00:36
Arr
Arrival
00:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
404916  NDLS PWL EXP SPLDaily
04:46
Arr
Arrival
04:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504914  DLI PWL SPLDaily
05:55
Arr
Arrival
05:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
604407  PWL GZB CAREMUDaily
06:49
Arr
Arrival
06:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
704960  SSB BVH PWL EXP SPLDaily
06:52
Arr
Arrival
06:53
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
804967  MTJ NDLS EMU EXP SPLDaily
07:35
Arr
Arrival
07:35
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
904419  MTJ GZB CAR EMU MEX SPLDaily
08:18
Arr
Arrival
08:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004915  BVH NDLS EXP SPLDaily
08:30
Arr
Arrival
08:30
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
1104921  PWL NDLS EXP SPLDaily
08:38
Arr
Arrival
08:38
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
1204913  PWL GZB CAR MEX SPLDaily
08:48
Arr
Arrival
08:48
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
1304965  PWL NDLS EXP SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:59
Arr
Arrival
08:59
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
1404438  NDLS PWL MEX SPLDaily
09:06
Arr
Arrival
09:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1514211  AGC INTERCITY EXPRESSDaily
09:08
Arr
Arrival
09:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1604408  SSB PWL EXP SPLDaily
11:01
Arr
Arrival
11:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1704439  PWL GZB MEX SPLDaily
11:43
Arr
Arrival
11:43
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
1804912  GZB PWL CAR EMUDaily
13:00
Arr
Arrival
13:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1904421  PWL SSB EXP SPLDaily
13:50
Arr
Arrival
13:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2004410  SSB PWL EMU MEXP SPLDaily
15:31
Arr
Arrival
15:32
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2104437  PWL SSB CAR EMU MEX SPLDaily
15:55
Arr
Arrival
15:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2204420  GZB MTJ CAREMU MEX SPLDaily
17:30
Arr
Arrival
17:30
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
2314212  AGC INTERCITY EXPRESSDaily
18:08
Arr
Arrival
18:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2404966  NDLS PWL EXP SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
18:13
Arr
Arrival
18:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2504920  NDLS PWL EXP SPLDaily
18:21
Arr
Arrival
18:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2604968  GZB PWL EXP SPLDaily
18:50
Arr
Arrival
18:50
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
2704446  SSB MTJ CAR EMU MEX SPLDaily
19:18
Arr
Arrival
19:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2811449  JBP SVDK EXPTue
20:04
Arr
Arrival
20:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2916031  MAS SVDK ANDAMAN EXPRESSMon Thu Fri
20:04
Arr
Arrival
20:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3004919  KSV NDLS EXP SPLDaily
21:26
Arr
Arrival
21:26
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
3104445  PWL SSB EMU MEX SPLDaily
23:03
Arr
Arrival
23:03
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special
 
3204911  PWL GZB EXP SPLDaily
23:50
Arr
Arrival
23:50
Dep
Departure
0 Min
Halt
Passenger Special