Partapur (PRTP) Railway Station Time Table


  • Station Code: PRTP
104600  SRE DLI MEX SPLDaily
06:08
Arr
Arrival
06:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
204404  SRE DLI MEMU MEX SPLDaily
06:33
Arr
Arrival
06:34
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
314030  MUT SGNR SPLDaily
07:01
Arr
Arrival
07:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
404460  SRE DLI MEMU MEX SPESALDaily
07:38
Arr
Arrival
07:39
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504149  GZB MTC SPLDaily
09:49
Arr
Arrival
09:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
614332  KLK DLI EXP SPLDaily
13:20
Arr
Arrival
13:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
704459  DLI SRE MEMU MEX SPLDaily
15:26
Arr
Arrival
15:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
804148  MTC GZB SPLDaily
16:35
Arr
Arrival
16:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904403  DLI SRE MEMU MEXP SPLDaily
18:21
Arr
Arrival
18:22
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004435  RE MTC MEX SPLDaily
20:10
Arr
Arrival
20:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1104599  DLI SRE MEX SPLDaily
20:35
Arr
Arrival
20:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special