Pilioda (PDZ) Railway Station Time Table


  • Station Code: PDZ
104793  SWM MTJ SPL PASSDaily
07:26
Arr
Arrival
07:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
219110  MTJ KOTA EXPRESSDaily
07:49
Arr
Arrival
07:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
319721  JP BXN EXPDaily
10:44
Arr
Arrival
10:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
405914  JAB KOTA PASSENGERDaily
10:54
Arr
Arrival
10:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
505913  KOTA JAB PASSENGERDaily
12:34
Arr
Arrival
12:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
619722  BXN JP EXPDaily
15:04
Arr
Arrival
15:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
704794  MTJ SWM SPL PASSDaily
16:59
Arr
Arrival
17:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
819109  KOTA MTJ EXPRESSDaily
19:54
Arr
Arrival
19:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
919818  JAB KOTA RTM EXPRESSDaily
22:39
Arr
Arrival
22:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1019817  HALDIGHATI EXPRESSDaily
23:49
Arr
Arrival
23:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express