Pindwara (PDWA) Railway Station Time Table


  • Station Code: PDWA
122915  BDTS HSR EXPRESSTue
00:10
Arr
Arrival
00:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
222949  BDTS DEE EXPRESSThu
00:45
Arr
Arrival
00:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
312480  SURYA NAGARI EXPDaily
01:00
Arr
Arrival
01:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
420914  DEE RJT S F EXPSat
01:01
Arr
Arrival
01:03
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
522950  DEE BDTS SUFFri
02:40
Arr
Arrival
02:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
614708  RANAKPUR EXPDaily
02:44
Arr
Arrival
02:46
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
712989  DDR AII EXPTue Fri Sun
03:24
Arr
Arrival
03:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
817624  BKN NED WEEKLY EXPRESSSun
03:42
Arr
Arrival
03:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
922664  JU MS SF EXPRESSTue
03:42
Arr
Arrival
03:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1022916  HSR BDTS S F EXPWed
03:42
Arr
Arrival
03:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1119055  BL JODHPUR EXPWed
04:10
Arr
Arrival
04:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1222663  MS JU SF EXPMon
04:10
Arr
Arrival
04:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1317623  NED SGNR WEEKLY EXPFri
04:58
Arr
Arrival
05:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1412547  AGC SBIB SUPERFAST EXPTue Wed Fri Sat
07:36
Arr
Arrival
07:38
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1522547  GWL SBIB SUF EXPMon Thu Sun
07:36
Arr
Arrival
07:38
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1614702  AMRAPURA ARAWALI EXPRESSDaily
09:30
Arr
Arrival
09:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1716209  AII MYS EXPRESSFri Sun
09:37
Arr
Arrival
09:39
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1819032  YNRK ADI YOGA EXPRESSDaily
09:50
Arr
Arrival
09:52
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1916210  MYS AII EXPRESSThu Sat
10:24
Arr
Arrival
10:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2019412  DLPC SBIB EXPDaily
10:35
Arr
Arrival
10:37
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2114822  SBIB JU EXPDaily
13:09
Arr
Arrival
13:11
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2219411  SBIB DLPC EXPDaily
13:45
Arr
Arrival
13:47
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2319401  ADI LUCKNOW EXPRESSMon
14:04
Arr
Arrival
14:06
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2414821  JU SBIB EXPDaily
14:20
Arr
Arrival
14:22
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2520823  PURI AII S FWed Sat
14:30
Arr
Arrival
14:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
2619031  ADI YNRK EXPDaily
15:44
Arr
Arrival
15:46
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2714701  AMRAPURA ARAVALI EXPDaily
15:58
Arr
Arrival
16:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2814707  RANAKPUR EXPDaily
17:32
Arr
Arrival
17:34
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
2919402  LKO ADIWed
19:12
Arr
Arrival
19:14
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3012548  SBIB AGC SUPER FASTMon Wed Thu Sun
20:40
Arr
Arrival
20:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3122548  SBIB GWL SUPERFASTTue Fri Sat
20:40
Arr
Arrival
20:42
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3220913  RJT DEE EXPRESSThu
22:24
Arr
Arrival
22:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3319056  JU BL EXPRESSWed
22:30
Arr
Arrival
22:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
3420824  AII PURI S FTue Thu
22:30
Arr
Arrival
22:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3512479  SURYANAGARI EXPDaily
22:56
Arr
Arrival
22:58
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
3612990  AII DDR EXPWed Fri Sun
23:48
Arr
Arrival
23:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express