Punkunnam (PNQ) Railway Station Time Table


  • Station Code: PNQ
106017  SRR ERS MEMU EXP SPLDaily
04:13
Arr
Arrival
04:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
216127  MS GUV GURUVAYOOR EXPRESSDaily
05:39
Arr
Arrival
05:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
316328  GUV PUU EXPDaily
06:06
Arr
Arrival
06:07
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
422639  MAS ALLP SF EXPDaily
06:27
Arr
Arrival
06:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
516609  TCR CAN EXPRESSDaily
06:39
Arr
Arrival
06:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
606439  GUV ERS EXP SPLDaily
07:11
Arr
Arrival
07:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
706438  ERS GUV EXP SPLDaily
08:04
Arr
Arrival
08:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
816326  KTYM NIL EXPDaily
08:34
Arr
Arrival
08:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
906797  PGT ERS MEMU EXP SPLMon Wed Thu Fri Sat Sun
08:49
Arr
Arrival
08:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1006445  GUV TCR EXP SPLDaily
09:35
Arr
Arrival
09:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1106446  TCR GUV EXP SPLDaily
11:29
Arr
Arrival
11:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1206497  SRR TCR EXP SPLDaily
12:41
Arr
Arrival
12:42
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1306447  GUV ERS EXP SPLDaily
13:50
Arr
Arrival
13:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1406798  ERS PGT MEMU EXP SPLMon Wed Thu Fri Sat Sun
16:44
Arr
Arrival
16:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1516325  NIL KTYM EXPDaily
17:34
Arr
Arrival
17:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1606495  TCR CLT EXP SPLDaily
17:39
Arr
Arrival
17:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1722640  ALLP MAS SF EXPDaily
19:01
Arr
Arrival
19:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1806018  ERS SRR MEMU EXP SPLDaily
19:28
Arr
Arrival
19:29
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1906448  ERS GUV EXP SPLDaily
21:29
Arr
Arrival
21:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2006461  SRR TCR EXP SPLDaily
22:49
Arr
Arrival
22:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2116342  TVC GUV INTERCITY EXPDaily
23:19
Arr
Arrival
23:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2216128  GUV CHENNAI EXPDaily
23:35
Arr
Arrival
23:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express