Sahawar Town (SWRT) Railway Station Time Table


  • Station Code: SWRT
105420  KSJ SKB SPLDaily
05:14
Arr
Arrival
05:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
205350  FBD KSJ EXPDaily
06:55
Arr
Arrival
06:57
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
305390  FBD KSJ EXP SPLDaily
09:05
Arr
Arrival
09:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
415040  KSJ CPA EXPDaily
09:14
Arr
Arrival
09:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
515038  KSJ CPA EXPDaily
13:14
Arr
Arrival
13:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
605379  LJN KSJ SPL EXPDaily
13:58
Arr
Arrival
14:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
705380  KSJ LJN SPL EXPDaily
15:14
Arr
Arrival
15:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
815037  CPA KSJ EXPDaily
15:46
Arr
Arrival
15:48
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
905349  KSJ FBD EXPDaily
17:54
Arr
Arrival
17:56
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1015039  CPA KSJ EXPDaily
20:15
Arr
Arrival
20:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1105389  KSJ FBD EXP SPLDaily
21:28
Arr
Arrival
21:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1205419  SKB KSJ SPLDaily
22:24
Arr
Arrival
22:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special