Sambhu (SMU) Railway Station Time Table


  • Station Code: SMU
104503  UMB LDH MEX SPLDaily
06:01
Arr
Arrival
06:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
204567  UMB NLDM SPLDaily
06:30
Arr
Arrival
06:31
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
314736  UMB SGNR EXPDaily
07:03
Arr
Arrival
07:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
404549  UMB PTA EXP SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:13
Arr
Arrival
08:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
504524  NLDM UMB MEX SPLDaily
09:03
Arr
Arrival
09:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
604579  UMB LDH SPLDaily
09:50
Arr
Arrival
09:51
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
704690  JUC UMB MEXP SPLDaily
10:33
Arr
Arrival
10:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
804548  BTI UMB MEX SPLDaily
11:10
Arr
Arrival
11:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
904577  UMB NLDM SPLDaily
11:56
Arr
Arrival
11:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1004531  UMB DUI EXP SPLDaily
17:58
Arr
Arrival
17:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1104550  PTA UMB EXP SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
17:58
Arr
Arrival
17:59
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1204504  LDH UMB MEXP SPLDaily
18:10
Arr
Arrival
18:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1314735  SGNR UMB EXPDaily
18:53
Arr
Arrival
18:54
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1404523  SRE NLDM MEX SPLDaily
19:00
Arr
Arrival
19:01
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1504582  LDH UMB SPLDaily
19:36
Arr
Arrival
19:37
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1604580  NLDM UMB SPLDaily
20:45
Arr
Arrival
20:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1714510  BTI UMB EXP SPLDaily
22:10
Arr
Arrival
22:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express