Sholinghur (SHU) Railway Station Time Table


  • Station Code: SHU
116022  MYS MAS KAVERI EXPDaily
04:28
Arr
Arrival
04:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
206764  KPD AJJ MEMU EXP SPLDaily
05:07
Arr
Arrival
05:08
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
316087  AJJ SA MEMU EXPMon Tue Wed Thu Fri
05:34
Arr
Arrival
05:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
416090  JTJ MAS YELAGIRI EXPDaily
07:08
Arr
Arrival
07:10
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
506034  VLR MSB EXPRESS SPLDaily
07:14
Arr
Arrival
07:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
606765  AJJ VLR MEMU EXP SPLDaily
07:45
Arr
Arrival
07:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
712639  MAS SBC BRINDAVAN EXPDaily
08:58
Arr
Arrival
09:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
816086  JTJ AJJ MEMU EXPDaily
09:12
Arr
Arrival
09:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
912608  SBC MAS LALBAGH EXPRESSDaily
10:23
Arr
Arrival
10:25
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1006736  VLR AJJ MEMU EXP SPLDaily
11:15
Arr
Arrival
11:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1112610  MYS MAS SF EXPRESSDaily
12:33
Arr
Arrival
12:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1206735  AJJ VLR MEMU EXP SPLDaily
14:37
Arr
Arrival
14:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1312609  MAS MYS SF EXPRESSDaily
14:58
Arr
Arrival
15:00
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1412607  MAS SBC LALBAGH EXPRESSDaily
16:53
Arr
Arrival
16:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1506766  VLR AJJ MEMU EXP SPLDaily
18:20
Arr
Arrival
18:21
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1616085  AJJ JTJ MEMU EXPDaily
18:28
Arr
Arrival
18:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1712640  SBC MAS BRINDAVAN EXPDaily
19:18
Arr
Arrival
19:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1816089  MAS JTJ YELAGIRI EXPDaily
19:35
Arr
Arrival
19:37
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1916088  SA AJJ MEMU EXPMon Tue Wed Thu Fri
19:49
Arr
Arrival
19:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2006033  MSB VLR EXPRESS SPLDaily
20:11
Arr
Arrival
20:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2106763  AJJ KPD MEMU EXP SPLDaily
21:29
Arr
Arrival
21:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
2216021  MAS MYS KAVERI EXPDaily
22:43
Arr
Arrival
22:45
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express