Sirajnagar (SRJN) Railway Station Time Table


  • Station Code: SRJN
103116  LGL SDAH MEMU PGR SPLDaily
06:14
Arr
Arrival
06:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
203171  SDAH LGL PASS SPLDaily
07:26
Arr
Arrival
07:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
303143  RHA LGL MEMU PGR SPLDaily
08:27
Arr
Arrival
08:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
403184  LGL SDAH PASS SPLDaily
09:03
Arr
Arrival
09:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
503194  LGL KOAA MEMU PGR SPLDaily
09:59
Arr
Arrival
10:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
631773  RHA LGL PASSDaily
10:55
Arr
Arrival
10:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
703190  LGL SDAH PGR SPLDaily
11:01
Arr
Arrival
11:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
831861  KNJ LGL EMU PASSENGERDaily
11:35
Arr
Arrival
11:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
931770  LGL RHA EMU PGRDaily
13:40
Arr
Arrival
13:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1031769  RHA LGL EMU PASSDaily
14:42
Arr
Arrival
14:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1131774  LGL RHA LOCALDaily
15:25
Arr
Arrival
15:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1203192  LGL SDAH PASS SPLDaily
16:08
Arr
Arrival
16:09
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1303183  SDAH LGL PGR SPLDaily
16:18
Arr
Arrival
16:19
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1403193  KOAA LGL MEMU PGR SPLDaily
17:22
Arr
Arrival
17:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1531771  RHA LGL EMU PASSDaily
18:35
Arr
Arrival
18:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1631864  LGL KNJ EMU PASSENGERDaily
18:35
Arr
Arrival
18:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1731772  LGL RHA EMU PGRDaily
21:11
Arr
Arrival
21:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Suburban
 
1803197  SDAH LGL MEMU PGR SPLDaily
23:22
Arr
Arrival
23:23
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special