Sisvinhalli (SVHE) Railway Station Time Table


  • Station Code: SVHE
107393  HPT UBL DEMUSun
00:10
Arr
Arrival
00:11
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
217330  BZA UBL EXPRESSDaily
05:26
Arr
Arrival
05:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
307658  UBL TPTYDaily
06:19
Arr
Arrival
06:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
406919  UBL BJP PASS SPLDaily
06:45
Arr
Arrival
06:46
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
507321  SUR DWR PASSENGER SPLDaily
07:54
Arr
Arrival
07:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
607337  UBL BAY PASSENGER SPLDaily
08:13
Arr
Arrival
08:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
717304  KARATAGI HUBBALLI EXPRESSDaily
08:29
Arr
Arrival
08:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
807381  UBL KTGG PAS SPLDaily
09:23
Arr
Arrival
09:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
907332  UBL SUR PASSENGERDaily
13:19
Arr
Arrival
13:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1007331  SUR UBL PASSENGERDaily
13:34
Arr
Arrival
13:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1106920  BJP UBL PAS SPLDaily
17:03
Arr
Arrival
17:04
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
1207382  KTGG UBL PAS SPLDaily
17:39
Arr
Arrival
17:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1317303  HUBBALLI KARATAGI EXPRESSDaily
18:23
Arr
Arrival
18:24
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1407657  TPTY UBLDaily
19:09
Arr
Arrival
19:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1507322  DWR SUR PASSENGER SPLDaily
19:12
Arr
Arrival
19:13
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1617329  UBL BZA EXPRESSDaily
19:47
Arr
Arrival
19:48
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1707338  BAY UBL PASSENGER SPLDaily
20:09
Arr
Arrival
20:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special