Sonbhadra (SBDR) Railway Station Time Table


  • Station Code: SBDR
112873  HTE ANVT JHARKHAND EXPTue Wed Fri
00:25
Arr
Arrival
00:30
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
215074  TRIVENI EXPTue Thu Sat
04:00
Arr
Arrival
04:05
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
315076  TRIVENI EXPMon Wed Fri Sun
04:00
Arr
Arrival
04:05
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
418101  TATA JAT EXPMon Thu Sat
05:30
Arr
Arrival
05:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
518309  SBP JAT EXPRESS SPECIALTue Wed Fri Sun
05:30
Arr
Arrival
05:32
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
613309  CPU PRYJ EXPRESSDaily
06:55
Arr
Arrival
07:00
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
712874  ANVT HTE JHARKHAND EXPWed Thu Sat
07:55
Arr
Arrival
08:00
Dep
Departure
5 Min
Halt
Superfast Express
 
813344  SKTN BSB INTERCITY EXPFri Sat Sun
08:37
Arr
Arrival
08:42
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
913346  SGRL BSB INTERCITY EXPMon Tue Wed Thu
08:37
Arr
Arrival
08:42
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1013343  BSB SKTN INTERCITY EXPThu Fri Sat
17:30
Arr
Arrival
17:35
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1113345  BSB SGRL INTERCITY EXPMon Tue Wed Sun
17:40
Arr
Arrival
17:45
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1215073  TRIVENI EXPRESSTue Thu Sat
19:15
Arr
Arrival
19:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1315075  TRIVENI EXPRESSMon Wed Fri Sun
19:15
Arr
Arrival
19:17
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1418310  JAT SBP EXPRESSMon Wed Fri Sat
21:00
Arr
Arrival
21:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1518102  JAT TATA EXPTue Thu Sun
21:03
Arr
Arrival
21:05
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1613310  PRYJ CPU EXPRESSDaily
22:10
Arr
Arrival
22:15
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express