Sorbhog Junction (SBE) Railway Station Time Table


  • Station Code: SBE
105801  NBQ GHY PASSENGER SPLDaily
05:32
Arr
Arrival
05:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
215769  APDJ LMG I C EXPRESSDaily
06:26
Arr
Arrival
06:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
315753  SIFHUNG EXPRESSDaily
07:05
Arr
Arrival
07:06
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
405810  GHY NBQ PASSENGER SPLDaily
08:11
Arr
Arrival
08:12
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
515960  KAMRUP EXPRESSTue Wed Thu Sat Sun
10:29
Arr
Arrival
10:31
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
615960  KAMRUP EXPRESSTue Wed Thu Sat Sun
10:29
Arr
Arrival
10:31
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
715962  KAMRUP EXPRESSMon Fri
10:29
Arr
Arrival
10:31
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
815959  KAMRUP EXPRESSMon Wed Thu Fri Sun
11:48
Arr
Arrival
11:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
915961  KAMRUP EXPRESSTue Sat
11:48
Arr
Arrival
11:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1005809  NBQ GHY PASSENGER SPLDaily
17:32
Arr
Arrival
17:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1115754  SIFHUNG EXPRESSDaily
18:46
Arr
Arrival
18:47
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1205802  GHY NBQ PASSENGER SPLDaily
20:44
Arr
Arrival
20:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1315770  LMG APDJ I C EXPRESSDaily
21:42
Arr
Arrival
21:43
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express