Soron Shukar Kshetra (SRNK) Railway Station Time Table


  • Station Code: SRNK
115055  AF RMR EXPMon Wed Sat
01:33
Arr
Arrival
01:35
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
215056  RMR AF EXPTue Fri Sun
01:42
Arr
Arrival
01:44
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
305451  KSJ TPU MELA SPLDaily
05:27
Arr
Arrival
05:29
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
405369  KSJ LKU SPL EXPDaily
06:35
Arr
Arrival
06:37
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
505062  TPU MTJ SPL EXPMon Tue Thu Fri Sat
08:18
Arr
Arrival
08:20
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
605398  BC KSJ SPL EXPDaily
10:16
Arr
Arrival
10:18
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
705337  KSJ BC EXPDaily
10:47
Arr
Arrival
10:49
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
805335  KPV KSJ SPL EXPDaily
12:02
Arr
Arrival
12:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
905336  KSJ KPV SPL EXPDaily
14:02
Arr
Arrival
14:04
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1005061  MTJ TPU SPL EXPMon Tue Thu Fri Sat
15:51
Arr
Arrival
15:53
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1105370  LKU KSJ SPL EXPDaily
16:07
Arr
Arrival
16:09
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1215061  KSJ LKU EXPDaily
17:39
Arr
Arrival
17:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1305338  BC KSJ EXPDaily
19:39
Arr
Arrival
19:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1405452  TPU KSJ MELA SPLDaily
21:06
Arr
Arrival
21:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1505397  KSJ BC SPL EXPDaily
22:10
Arr
Arrival
22:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1615062  LKU KSJ EXPDaily
23:31
Arr
Arrival
23:33
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express