Sri Kalahasti (KHT) Railway Station Time Table


  • Station Code: KHT
117488  VSKP HX TIRUMALA EXPDaily
03:04
Arr
Arrival
03:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
217247  NS DMMDaily
03:14
Arr
Arrival
03:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
317250  CCT TPTYDaily
03:29
Arr
Arrival
03:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
417210  SHESHADRI EXPDaily
04:09
Arr
Arrival
04:10
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
512734  SC LPINARAYANADRI EXPDaily
04:39
Arr
Arrival
04:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
612764  SC TPTY PADMAVATI EXPMon Tue Wed Fri Sat
05:29
Arr
Arrival
05:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
707607  PAU TPTYTue
06:19
Arr
Arrival
06:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
812762  KRMR TPTY EXPMon Fri
06:19
Arr
Arrival
06:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
908583  VSKP TPTY EXP SPECIALTue
06:28
Arr
Arrival
06:30
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1017405  TPTY ADB KRISHNA EXPDaily
06:29
Arr
Arrival
06:30
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1107667  GDR PASSDaily
10:37
Arr
Arrival
10:38
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1217480  TPTY PURI EXPMon Tue Wed Fri Sat
11:32
Arr
Arrival
11:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1317482  TPTY BSP EXPThu Sun
11:32
Arr
Arrival
11:33
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1407666  TPTY PASSDaily
15:19
Arr
Arrival
15:20
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1512763  TPTY SC PADMAVATI EXPMon Tue Wed Fri Sat
17:39
Arr
Arrival
17:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1617209  SBC CCT SESHADRI EXPDaily
18:14
Arr
Arrival
18:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1712733  TPTY LPI NARAYANADRI EXPDaily
19:04
Arr
Arrival
19:05
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
1817248  DMM NSDaily
19:39
Arr
Arrival
19:40
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1917406  ADB TPTY KRISHNA EXPDaily
20:14
Arr
Arrival
20:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2017479  PURI TPTY EXPMon Tue Thu Fri Sat
20:44
Arr
Arrival
20:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2117481  BSP TPTY EXPWed Sun
20:44
Arr
Arrival
20:45
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2207608  TPTY PAUTue
20:53
Arr
Arrival
20:55
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
2312761  TPTY KRMR EXPWed Sat
20:54
Arr
Arrival
20:55
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2417487  HX VSKP TIRUMALA EXPDaily
21:14
Arr
Arrival
21:15
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
2508584  TPTY VSKP EXP SPECIALTue
22:35
Arr
Arrival
22:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Train on Demand
 
2622708  TPTY VSKP TRI WKY DB DKRWed Fri Sun
22:35
Arr
Arrival
22:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
2717249  RU COADaily
23:34
Arr
Arrival
23:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express