Tinsukia Junction (TSK) Railway Station Time Table


  • Station Code: TSK
105918  TSK JTTN PASSENGER SPLMon Tue Wed Thu Fri Sun
Starting Station
Arr
Arrival
15:20
Dep
Departure


Passenger Special
 
215902  TSK LMG EXPRESSDaily
Starting Station
Arr
Arrival
07:15
Dep
Departure


Mail Express
 
315907  TSK NHLN I C EXPRESSTue Wed Fri Sat Sun
Starting Station
Arr
Arrival
13:45
Dep
Departure


Mail Express
 
415968  LEDO RANGIYA EXPRESSMon Thu Fri
06:36
Arr
Arrival
06:38
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
507902  LEDO DBRT DMU SPECIALMon Tue Wed Thu Fri Sat
08:05
Arr
Arrival
08:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
607906  DBRT LEDO DMU SPECIALMon Tue Wed Thu Fri Sun
08:21
Arr
Arrival
08:23
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
715908  NHLN TSK I C EXPRESSMon Wed Thu Sat Sun
11:00
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Mail Express
 
815603  GHY LEDO I C EXPRESSDaily
11:36
Arr
Arrival
11:41
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
905917  JTTN TSK PASSENGER SPLMon Tue Wed Thu Fri Sat
12:20
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Passenger Special
 
1015604  LEDO GHY I C EXPRESSDaily
16:55
Arr
Arrival
17:00
Dep
Departure
5 Min
Halt
Mail Express
 
1115901  LMG TSK EXPRESSDaily
19:00
Arr
Arrival
Ending Station
Dep
Departure


Mail Express
 
1207903  DBRT LEDO DMU SPECIALMon Tue Wed Thu Fri Sat
19:10
Arr
Arrival
19:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1307907  LEDO DBRT DMU SPECIALMon Tue Wed Thu Fri Sun
19:16
Arr
Arrival
19:18
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1415967  RANGIYA LEDO EXPRESSWed Thu Sun
19:31
Arr
Arrival
19:33
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express