Uklana (UKN) Railway Station Time Table


  • Station Code: UKN
114653  HSR ASR MEXP SPLDaily
00:46
Arr
Arrival
00:48
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
204743  HSR LDH MEXP SPLDaily
06:06
Arr
Arrival
06:08
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
304572  DHURI SSA EXP SPLDaily
07:24
Arr
Arrival
07:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
404574  LDH HSR EXP SPLDaily
09:13
Arr
Arrival
09:15
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
504745  CUR LDH PASSENGERDaily
09:48
Arr
Arrival
09:50
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
604576  LUDHINA HISAR EXP SPLDaily
12:39
Arr
Arrival
12:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
704573  SIRSA LUDHINA EXP SPLDaily
15:05
Arr
Arrival
15:07
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
804575  HISAR LUDHINA PASSDaily
16:39
Arr
Arrival
16:41
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
904744  LDH CUR MEXP SPLDaily
18:43
Arr
Arrival
18:45
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1004571  DUI JHL HSR EXP SPLDaily
18:55
Arr
Arrival
18:56
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1104746  LDH HSR MEXP SPLDaily
21:14
Arr
Arrival
21:16
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
1214654  ASR HSR MEXP SPLDaily
23:38
Arr
Arrival
23:40
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express