Vaibhavwadi Road (VBW) Railway Station Time Table


  • Station Code: VBW
110101  RATNAGIRI MADGAONDaily
03:01
Arr
Arrival
03:02
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
201213  PNVL KRMI SPLTue
03:36
Arr
Arrival
03:38
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
301215  PNVL SWV SPLWed
03:36
Arr
Arrival
03:38
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
420111  KONKAN KANYA SUF EXPDaily
06:10
Arr
Arrival
06:12
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
509057  UDN MAJN SUMMER SPLThu
07:00
Arr
Arrival
07:02
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
601211  PUNE SWV SPLMon
07:24
Arr
Arrival
07:26
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
711003  DR SWV TUTARI EXPRESSDaily
08:20
Arr
Arrival
08:22
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
810106  SWV DIVA PASSDaily
09:59
Arr
Arrival
10:00
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
901212  SWV PUNE SPLWed
11:22
Arr
Arrival
11:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1001214  KRMI PNVL SPLTue
11:22
Arr
Arrival
11:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1101216  SWV PNVL SPLMon
11:22
Arr
Arrival
11:24
Dep
Departure
2 Min
Halt
Train on Demand
 
1210104  MAO CSMT MANDOVI EXPRESSDaily
11:56
Arr
Arrival
11:58
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1310103  CSMT MAO MANDOVI EXPRESSDaily
14:56
Arr
Arrival
14:58
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1410105  DIVA SWV EXPRESSDaily
15:49
Arr
Arrival
15:50
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1511004  SWV DR TUTARI EXPDaily
21:12
Arr
Arrival
21:14
Dep
Departure
2 Min
Halt
Mail Express
 
1620112  KONKAN KANYA EXPDaily
21:54
Arr
Arrival
21:56
Dep
Departure
2 Min
Halt
Superfast Express
 
1710102  MADGAON RATNAGIRIDaily
22:26
Arr
Arrival
22:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express