Yediyuru (YY) Railway Station Time Table


  • Station Code: YY
116515  YPR KAWR EXPRESSMon Wed Fri
08:15
Arr
Arrival
08:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
216539  YPR MAJN EXPRESSSat
08:15
Arr
Arrival
08:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
316575  YPR MAJN EXPRESSTue Thu Sun
08:15
Arr
Arrival
08:16
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
422680  HAS YPR EXPRESSDaily
08:26
Arr
Arrival
08:27
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express
 
511311  SUR HAS EXPDaily
08:27
Arr
Arrival
08:28
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
606583  SBC HAS DEMUMon Tue Wed Thu Fri Sat
11:32
Arr
Arrival
11:34
Dep
Departure
2 Min
Halt
Passenger Special
 
716208  MYS YPR UR EXPDaily
11:56
Arr
Arrival
11:57
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
816207  YPR MYS UR EXPDaily
13:34
Arr
Arrival
13:35
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
906584  HAS SBC DEMUMon Tue Wed Thu Fri Sat
15:35
Arr
Arrival
15:36
Dep
Departure
1 Min
Halt
Passenger Special
 
1011312  HAS SUR EXPDaily
17:25
Arr
Arrival
17:26
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1116540  MAJN YPR EXPRESSSun
17:40
Arr
Arrival
17:41
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1216516  KAWR YPR EXPRESSTue Thu Sat
18:24
Arr
Arrival
18:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1316576  MAJN YPR EXPRESSMon Wed Fri
18:24
Arr
Arrival
18:25
Dep
Departure
1 Min
Halt
Mail Express
 
1422679  YPR HAS EXPRESSDaily
19:13
Arr
Arrival
19:14
Dep
Departure
1 Min
Halt
Superfast Express